Chcete sa cítiť motivovaní, produktívni a úspešní?
Blog
Ako motivovať ľudí?
"Ako motivovať ľudí je večná otázka, ktorá fascinuje nás všetkých."
Chceš byť aj TY SMART?
Keď som začala s prácou manažérky, blúdila som v operatívnych veciach, ktoré mi zabrali celé dni. Bolo to tápanie a denno-denne množstvo aktivít, ktoré viedli iba o jeden krok ďalej a niekedy som sa dokonca vrátila o dva späť. Stále v pozore, stále pripravená a neustále hasenie nových a nových problémov, riešenie situácií, ktoré nemali konca.
Prečo sa mám trápiť s tým, že prekonávam svoje limity a vystupujem z komfortnej zóny?
Ako získať TOP talenty pre svoj biznis?
Keď som stretla zaujímavého človeka s veľkým talentom a vedela som, že sa mi hodí do tímu, tak som najskôr riešila ako ho mám získať a až následne aká bude jeho funkcia. Znie to možno abstraktne a skutočne to nie je také jednoduché, pretože TOP talentov je málo a už po prvom strenutí potrebujem zaujať a urobiť dobrý dojem. Avšak ...
60-sekundová spätná väzba?
Rýchla a efektívna spätná väzba je pre mňa dôležitá každý pracovný deň. Vyhnem sa tým tomu, aby sa nehromadili negatívne spätné väzby a zbytočné napätie v tíme. Je to vynikajúca príležitosť pre zlepšenie produktivity a spokojnosti v práci. Vyriešia sa tým rýchle situácie z operatívy každého dňa.
Ako dať spätnú väzbu bez facky?
Spätná väzba je niečo, k čomu má každý z nás prístup v rôznych situáciách. Bez ohľadu na to, či sme prijímajúcou stranou alebo odosielateľmi spätnej väzby, má tento silný nástroj dosah a vplyv na všetkých zúčastnených. Horšie, ak k spätnej väzbe pridáme ešte aj facku alebo ju za tzv. facku považujeme. :)
"Najskôr sa musí človek postarať o seba a až následne môže predávať službu druhým ľuďom, spolupracovníkom alebo spoločnosti. Iba spokojný a šťastný človek sa dokáže sústrediť na to, aby odovzdal to najlepšie druhým. " Tomáš Baťa
V začiatkoch mojej manažérskej kariéry som častokrát nevedela "kde mi hlava stojí". Snažila som sa mať pod kontrolou absolútne všetko, o všetkom vedieť, mať informácie a nič ma nesmelo prekvapiť. Akékoľvek rozhodnutie v tíme muselo ísť cezo mňa a každá jedna informácia, aktivita musela byť posúdená mnou a odkomunikovaná u mňa. Prečo by sme mali v...
Ako komunikovať negatívne správy?
Byť poslom zlých správ sa v dávnych dobách nevyplácalo a samozrejme trestalo. Dnes to nie je inak, avšak už ako trest nie je zotnutie hlavy, ale skôr odvrátenie sa, hnev alebo vytvorenie odporu.










